ЦСКА-София - Йънг Бойс

ЦСКА-София и Лудогорец отпаднаха от Лига Европа

ЦСКА-София и Лудогорец отпаднаха от Лига Европа след загубите си. И двата тима имат минимален шанс да се преборят само за третото място в своите групи.

Червените паднаха в София от Йънг Бойс с 0:1. Елиминацията им беше завършена след успеха на Рома с 2:0 над Клуж. В Румъния също имаше гъста мъгла, но това не спря вълците. Дебелюх си вкара автогол за 0:1 в началото на второто полувреме. В средата на втората част Верету от дузпа направи 0:2. Така Рома и Йънг Бойс имат по 7 точки и са на върха. Клуж има 4, ЦСКА-София е с една.

Лудогорец пък загуби от Тотнъм с 0:4 и продължава да няма точка в групите този сезон. В другия мач Антверпен победи ЛАСК с 2:0 като гост. Траунер от ЛАСК беше изгонен в 50-ата минута с червен картон. Малко по-късно Рефаелов вкара за 0:1. Геркенс в края се разписа за 0:2. Така Тотнъм и Антверпен имат по 9 точки. ЛАСК е с шест.