ЦСКА-София - Лудогорец
Снимка: ludogorets.com

ЦСКА-София и Лудогорец направиха 1:1

ЦСКА-София и Лудогорец направиха 1:1 в дербито от 29-ия кръг на efbet Лига. Това беше и официалният дебют на новия-стар треньор на червените Стамен Белчев. Той замени само преди дни Милош Крушчич.

Двубоят започна по-добре за домакините, които до 10-та минута имаха няколко ситуации за гол. Първо удар на Ахмед Ахмедов мина встрани, а после Али Соу уцели гредата след центриране на Евандро. Корнер за армейците бе отигран от Пламен Гълъбов, но топката мина близо до вратата на разградчани. Постепенно Лудогорец се окопити и изстрел на Антон Недялков бе спасен от Густаво Бусато.

В 15-та минута Мавис Чибота вкара топката в мрежата на бразилския страж, но съдията Никола Попов отмени попадението заради засада. Повторенията обаче показаха, че такава няма. Чибота отправи шут по-късно, който Бусато изби в ъглов удар. Вратарят на ЦСКа-София извади и удари на Каули Оливейра и Недялков. Домакините можеха да открият в края на първата част. Тогава подаване на Иван Турицов намери Ахмедов в наказателното поле, но Стоянов запази вратата си.

След почивката Тиаго отправи неточен удар от далечно разстояние. Малко след това Ахмедов падна в наказателното поле след контакт с Абел Анисе, но вместо да получи дузпа, той получи жълт картон за симулация. Последва чудесна комбинация между Греъм Кери и Тиаго, след която португалецът отправи техничен удар, който кацна на напречната греда. Лудогорец създаде първото си опасно положение, когато изстрел с глава на Жоржиньо мина встрани. Това беше и първият неточен удар на гостите в мача.

Трета греда за ЦСКА-София

Минута по-късно Соу изведе армейците напред с първия им точен удар след отличен пас на Тиаго. В 71-та минута тимът на Павел Върба достигнаха до равенството след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар от Дан Битон. Малко след това отново резервата имаше шанс, но ударът му бе избит от Петър Занев. Малшансът раздели Соу от второ попадение в мача след третата греда за ЦСКА-София в срещата.

Това беше шесто поредно равенство на „Българска армия“ между двата тима за първенство. Червените остават без победа над Лудогорец на собствен терен – десет равенства и четири поражения. Тимът дебютира с реми под ръководството на Стамен Белчев и вече е с равен брой точки с втория Левски – по 53. Славия има 52 точки. Лудогорец продължава без загуба през сезона – 20 победи и девет равенства. Рекордът е именно на ЦСКА, който не загуби през сезон 2008/09.