ЦСКА-София - Левски
Снимка: БГНЕС

ЦСКА-София и Левски завъртяха зрелищно 3:3

ЦСКА-София и Левски направиха 3:3 в най-зрелищното и интересно дерби между двата тима от много години насам. С двубоя беше даден старт на плейофната фаза на първата шестица на efbet Лига. Днешният резултат означава, че Лудогорец може утре да стане шампион на България за девети пореден път. За тази цел орлите трябва да вземат домакинството си на Берое.

Червените бяха определяни за фаворит преди двубоя и започнаха срещата по-уверено Това даде резултат в 16-та минута, когато крилото на тима Греъм Кери действа много хитро при съдийска топка и центрира остро отдясно, а Янис Каргас прати топката в собствената си врата при опита да блокира Али Соу. Попадението окрили тима на Милош Крушчич и той доминираше напълно в следващите минути. Тогава на два пъти гредата спаси сините от втори гол след удари на Кери и Пламен Гълъбов.

Обратът на Левски

В 35-та минута защитата на ЦСКА-София и вратарят Густаво Бусато не се разбраха при дълга топка и до нея достигна Станислав Иванов. Той беше повален от Бусато в наказателното поле. Иван Горанов не сбърка при изпълнението на дузпата и изравни – 1:1. В третата минута на продължението Левски стигна до обрат. Алар центрира, Ейолфсон изпревари Бусато и свали топката за Хали Тиам, който вкара в опразнената врата – 1:2.

И след почивката двата тима продължиха устремно и в 58-та минута резултатът отново беше равен. Каргас и Холмар действаха тромаво срещу Кристиян Малинов, което доведе до втора дузпа, отсъдена от рефера Георги Кабаков. Вратарят на сините Георги Георгиев беше близо да отрази удара от бялата точка на Кери, но топката попадна във вратата за 2:2. Само четири минути по-късно играчите на Левски отново празнуваха – 2:3. Иванов проби отлично отдясно и центрира точно за резервата Славчев, който с глава даде преднина на своите.

ЦСКА-София изравни в края

В оставащите минути червените безидейно търсеха трети гол, но се добраха до него в 88-та минута. Тогава Али Соу сложи край на головата си суша след центриране отдясно на Рубен Пинто. Тимът на Крушчич имаше шанс дори да стигне до успеха. Резервата Ахмедов обаче не успя да реализира след центриране на Джеси.

След равенството ЦСКА-София вече заема второ място с 51 точки. Левски е на трета позиция с 50 точки, колкото има и Локомотив Пловдив.