ЦСКА-София - ЦСКА 1948
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА-София излъга с гол красавец ЦСКА 1948 – ВИДЕО

ЦСКА-София сложи край на слабата си серия, след като победи с 1:0 ЦСКА 1948. Дербито беше последният мач от 14-ия кръг в елита.

Единственото попадение на „Българска армия“ отбеляза централният бранител Юрген Матей. капитанът на домакините се разписа в 30-ата минута с великолепен шут от 35 метра.

Успехът е осми за червените в 11 изиграни срещи. Тимът на Стойчо Младенов събра 26 точки и се доближи на седем точки от лидера Лудогорец. ЦСКА 1948 е в зоната на изпадащите с 11 точки. Поражението е трето поред за състава, воден от Николай Киров.

Иначе в двубоя на „Армията“ нямаше кой знае колко много добър футбол. На загрявката Томас Лам получи контузия и бе заменен от Карол Метс. Вилдсхут беше първият играч, отправил удар, но доста неточно. После Пиргов накара Густаво Бусато да спасява. До попадението на Матей обаче нямаше нищо друго интересно.

През втората част гостите опитаха да натиснат и имаха още няколко точни удара. Бусато и защитниците пред него обаче удържаха. ЦСКА-София пък имаше две добри възможности на контраатака. Резервата Йоан Баи обаче ги пропиля.