ЦСКА-София - Б36

ЦСКА-София би лесно Б36 и е на мач от групите на Лига Европа

ЦСКА-София надигра с лекота Б36 Торшавн с 3:1 в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Така червените достигнаха финалния плейоф за влизане в групите на турнира. В него тимът на Стамен Белчев обаче ще гостува за първи път през това издание на евротурнирите. Съперник ще бъде победителят между Базел и Анортозис.

На „Българска армия“ Али Соу откри резултата в 27-ата минута. Десетина по-късно играещият много силно напоследък Георги Йомов покачи на 2:0. Гостите от Фарьорските острови върнаха един гол след час игра чрез Пингел. Седем минути преди края обаче Кейта сложи точка на спора – 3:1.

Армейците поеха инициативата от самото начало, като в първите 15 минути имаха няколко добри възможности да открият резултата. Топката обаче не влезе зад Симун Хансен. Гостите отправиха първия си точен изстрел след статично изпълнение. Бусато обаче спаси шута на Арни Фредериксберг. Така се стигна до 27-та минута, когато Али Соу засече пас на Амос Юга за 1:0. Гамбиецът реализира в трети пореден евродвубой. При попадението имаше съмнения за засада на нападателя, но реферът не обърна внимание. Малко след това отново Соу имаше шанс за втори гол, но ударът му с глава бе отразен от Хансен. Вратарят обаче не успя да реагира при острия шут на Георги Йомов, който получи пас в наказателното поле от Юнус Санкаре – 2:0. Това беше и първо попадение за бившия футболист на Славия с екипа на ЦСКА-София. До края на полувремето Себастиан Пингел и Йомов изпуснаха шансове.

ЦСКА-София намали темпото след почивката

През втората част домакините намалиха значително темпото, което позволи на Б36 да създаде опасности пред вратата на Бусато. При една от тях Пингел наказа колективна грешка в отбрана и намали пасива на 1:2. Играчите на Белчев изглеждаха уморени и безидейни, но и гостите нямаха сериозни ситуации за изравнителен гол.

В последния четвърт час червените се разтичаха и благодарение на Жул Кейта сложиха точка на спора. Той се разписа след асистенция на Соу. Голът е във втори пореден мач за него, след като наказа и Лудогорец в неделя.