Етър - ЦСКА-София

ЦСКА-София вкара 4 гола на десетима от Етър

ЦСКА-София победи Етър Велико Търново като гост с категоричното 4:0 в среща от 14-ия кръг на efbet Лига. Всичките попадения паднаха през второто полувреме. Техни автори бяха Евандро (63), Али Соу (68), Вив Соломон-Отабор (74) и Петър Занев (81).

Червените бяха улеснени от това, че в 54-та минута бранителят на домакините Здраво Илиев получи червен картон. Той получи втори жълт картон след опасно влизане срещу Брадли Мазику.

Етър имаше своите шансове най-вече през първите 45 минути. Виолетовите бяха по-активни и още в началото Боджадж имаше добър шанс да отбележи. После Даниел Младенов стреля неточно от близо разстояние. Червените отговориха с удари на Евандро и Соломон-Отабор, които бяха спасени от Христо Иванов.

Червеният картон на Илиев в началото на втората част се оказа ключов момент. Численото превъзходство даде и психологическо предимство на гостите. Те в рамките на само 11 минути отбелязаха три гола и сложиха точка на спора. В 81-та минута Петър Занев отбеляза за крайното 0:4.

Така ЦСКА-София прекъсна серията си от две загуби във визити и събра актив от 25 точки за четвъртото място. Етър е девети с 14 точки.

Ботев Пловдив и Арда отново направиха реми

Ботев Пловдив и Арда Кърджали завършиха 1:1 по-рано. Канарчетата излязоха напред с гол на Фернандо Виана в 63-та минута, но само две по-късно Иван Коконов изравни. Двата отбора завършиха наравно (0:0) и при първия сблъсък помежду си през сезона.

Така Ботев прекъсна серията си от пет поредни загуби, но отново не победи. За последно жълто-черните спечелиха три точки срещу Витоша Бистрица (2:1) на 24 август. Логично пловдивчани са предпоследни със само 10 точки. Арда е на 7-то място с 19 точки.