ЦСКА-София - Лудогорец

ЦСКА-София с историческа домакинска победа над Лудогорец

ЦСКА-София постигна убедителна победа над шампиона Лудогорец с 4:1 в 29-ия кръг на стадион „Българска армия“. Това е първи домакински успех за тима над зелените след 15 неуспешни опита. Освен това за първи път тимът вкара повече от два гола на Лудогоред. Шампионите пък записаха най-тежката си загуба в елита.

Двубоят стартира с минута мълчание в памет на починалата легенда Георги Димитров-Джеки. Той си отиде от този свят на 62-годишна възраст след продължително боледуване.

Червените започнаха вихрено срещата и откриха чрез централния защитник Юрген Матей. Той преодоля Кристиан Кахлина след силен удар с глава след центриране на Греъм Кери от корнер. Десетина минути след началото на втората част Бисмарк Чарлс покачи на 2:0. Малко след това Сисиньо намали резултата след първия точен удар във вратата на Густаво Бусато. Мено Кох обаче върна преднината от два гола за армейците.

В добавеното време резервата на разградчани Мавис Чибота си изкара глупаво два бързи жълти картона и беше изгонен. После резервата Жорди Кайседо беше съборен в наказателното поле от Алекс Сантата. Реферът Георги Кабаков отсъди дузпа и Кайседо сам я реализира.

Червените продължават без поражение у дома от юли 2019, докато Лудогорец отстъпи за втори пореден път в шампионата след загубата от Локомотив Пловдив у дома с 1:2.

ЦСКА-София вече има три точки аванс пред третия Локомотив Пловдив в битката за второто място. Железничарите обаче са с мач по-малко.