ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София стартира с 3:0 над Арда

ЦСКА-София победи Арда Кърджали с 3:0 в първия кръг на efbet Лига. И трите гола за червените вкара Маурисио Гарсес. Той реализира своя първи хеттрик за тима. Любопитно е, че през целия минал сезон бразилецът се разписа само веднъж.

Домакините бяха сериозно улеснени от това, че играха 60 минути с човек повече. Милен Желев беше изгонен още в 29-ата минута за втори жълт картон.

В 39-ата минута след грешка на Крачунов, Калоян Кръстев се озова сам срещу вратаря. Стражът на Арда Васил Симеонов обаче изби, а и страничният съдия вдигна засада. В заключителните секунди на първата част червените спечелиха корнер. Вион центрира, а Маурисио Гарсес вкара отблизо с глава за 1:0.

През второто полувреме тимът на Саша Илич вдигна оборотите. Симеонов изби в 49-ата минута удар на Вион. Само три минути по-късно обаче и той беше безпомощен. Втория гол падна по идентичен начин на първи. Шопов центрира от корнер, Гарсес надскочи вратаря и вкара за 2:0.

В 56-ата минута Гарсес вкара и трето попадение. Той отне топката от Лозев и с техничен изстрел по тревата прати топката в долния ляв ъгъл.

В 65-ата минута Амос Юга изведе Лазар Туфегджич, хълфът прехвърли вратаря, но уцели напречната греда.

После Саша Илич извади Гарсес и Матей, а на тяхно място в игра е появиха Марк-Емилио Папазов и Енес Махмутович. След 10 минути последва нова двойна смяна – Радослав Живков и Жеферсон Телес замениха Туфегджич и Вион. ЦСКА-София продължи да атакува, но не стигна до още голове.