ЦСКА-София
Снимка: БГНЕС

ЦСКА-София и Лудогорец направиха 2:2 в хубав мач

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 2:2 в дербито на шестия кръг в efbet Лига, играно на стадион „Българска армия“. Двубоят беше на доста високо ниво, като и двата можеха да спечелят. Шампионите бяха без треньора си Павел Върба, който е в болница. Тимът беше воден от Станислав Генчев.

Зелените поведоха след 11 минути игра. Тогава Доминик Янков промуши топката към Алекс Сантана, който с външен фалц преодоля Бусато за 0:1. Реакцията не закъсня и Георги Йомов на два пъти получи добри възможности да изравни. При първия изстрел Владислав Стоянов спаси, а при втория шут топката срещна напречната греда. Тимът на Стамен Белчев имаше претенции за дузпа срещу новото попълнение Жул Кейта, който започна като титуляр на мястото на Рафаел Енрике, за леко избутване в наказателното поле на Козмин Моци, но Георги Кабаков не уважи претенциите на червените.

Лудогорец имаше отлична възможност да удвои аванса си след почивката, но Бусато спаси. После Йомов стреля в аут, след него и Сантана.

ЦСКА-София обърна съперника за три минути

Тогава на терена се появи Греъм Кери вместо Йомов и това промени динамиката в нападението на ЦСКА-София. Червените успяха само за три минути да осъществят пълен обрат. Първо Кейта наказа грешка на Каули Оливейра и след корнер изравни. 2;1 направи Юнус Санкаре. Той се възползва от грешка на Драгош Григоре и матира защитата на Лудогорец за втори път.

Али Соу имаше три шанса да вкара за 3:1, но ги пропиля. Първо той стреля в аут от близка дистанция, после не засече центриране на Кери, а накрая шутира в Стоянов. Това коства на червените трите точки, защото в 83-та минута резервата Ихиньо Марин изравни. В заключителните минути гостите можеха дори да спечелят. Изстрел на Сисиньо не бе избит убедително от Бусато, после вратарят парира добавката на Елвис Ману, а накрая Сантана стреля в аут.

Така зелените остават с точка пред ЦСКА-София – 3 срещу 12. Лидер е Берое с 14. Старозагорци гостуват в Разград в следващия кръг. Червените пътуват до Пловдив за визита на Локомотив.