Етър - ЦСКА-София
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София се издъни срещу Етър

ЦСКА-София допусна нова издънка, след като стигна само до 2:2 при гостуването си на Етър в осмия кръг. Това е първа точка за виолетовите през сезона. При това на стадион „Ивайло“ във Велико Търново червените бяха съвсем близо до втора поредна загуба в шампионата. Ахмед Ахмедов обаче ги спаси в 94-та минута.

В 10-ата минута Томи Юрич прати топката в мрежата, но реферът отмени попадението поради засада. В следващата атака Етър поведе в резултата – Милчо Ангелов вкара от дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Матей. ЦСКА-София можеше да изравни, но нацели страничната греда. Точно преди почивката тимът на Петко Петков нанесе втори удар с попадение на Алдаир Ферейра. Той се разписа след добра контраатака.

През втората част червените потърсиха обрат и успяха да върнат един гол в 62-та минута чрез Тиаго Родригес. После Гълъбов получи травма и беше сменен от Тибо Вион. Етър се бранеше геройски, но не издържа. Изстрел на Тиаго стигна до Ахмедов, който вкара на празна врата за 2:2.

По този начин ЦСКА-София вече изостава с пет точки от лидера Локомотив Пловдив. Етър остава на дъното с една точка.