Сейнт Патрикс - ЦСКА-София
Снимка: twitter.com/stpatsfc

ЦСКА-София продължава напред след 2:0 в Дъблин

ЦСКА-София победи Сейнт Патрикс с 2:0 в реванша и продължава напред в плейофите за групите на Лигата на конференциите. Първият мач в София завърши с победа на ирландците с 1:0.

Армейците станаха първият български отбор, който продължава напред в Европа, след като е загубил първия мач у дома.

Червените поведоха в резултата в Дъблин още в 11-ата минута. Тогава Маурисио Гарсес засече с глава центриране на Тибо Вион от корнер. Сейнт Патрикс имаше няколко положения да изравни, но не успя. В 82-ата минута Иван Турицов реализира дузпа за ЦСКА-София за 0:2. Наказателнният удар беше отсъден за нарушение на Хари Броукбанк срещу Гарсес.

Съперник на червените по пътя към групите ще е швейцарският Базел. Базел се справи с Брьондби след изпълнение на дузпи.