ЦСКА-София - ЦСКА 1948
Снимка: БГНЕС

ЦСКА-София надделя над ЦСКА 1948 с 2:0

ЦСКА-София победи ЦСКА 1948 с 2:0 в 14-ия кръг на efbet Лига. Двубоят се игра на стадион „Българска армия“. Това беше и дебют на Бруно Акрапович начело на домакините в елита.

В 18-ата минута Али Соу беше изведен очи в очи срещу Даниел Наумов. Гамбиецът без проблеми го преодоля за 1:0. Последва по-активна игра на тима на Красимир Балъков, който обаче не успя да затрудни домакините. Пропуск в края на полувремето направи Али Соу, който не уцели вратата след пас на Йомов.

Точка на спора в мача беше сложена в 82-ата минута. Тогава Лазар Марин прати топката в собствената си врата след центриране на Йомов.

Това бе втори двубой в историята между двата отбора. Първият беше през август в първия кръг и завърши наравно – 2:2.

ЦСКА-София заема четвърто място в класирането с 24 точки, а ЦСКА 1948 е на шесто място с 20 точки.