Рома - ЦСКА-София
twitter.com/OfficialASRoma

ЦСКА-София катастрофира с 1:5 срещу Рома

ЦСКА-София загуби с разгромното 1:5 първия си мач от групите на Лигата на конференциите. Червените поведоха срещу Рома на „Олимпико“, но всичко хубаво за тях свърши с гола. После тимът на Жозе Моуриньо се развихри и ги отнесе.

Греъм Кери откри в 10-ата минута, но обърна още до почивката с попадения на Лоренцо Пелегрини и Стефан Ел Шарауи. Отново Пелегрини вкара в 62-ата минута за 3:1. В края Джанлука Манчини и Тами Ейбрахам оформиха погрома.

Резултатът можеше да бъде и по-неприятен за червените. Рома обаче не натискаше толкова сериозно през второто полувреме. Тимът на Стойчо Младенов обаче сам си причини неприятности. В края Яник Вилдсхут беше изгонен за втори жълт картон. Останали с човек по-малко и видимо изморени червените бяха наказани още на два пъти в края.

В другия мач в групата Бодьо/Глимт надви Зоря Луганс с 3:1. В следващия си мач ЦСКА-София приема именно норвежкия тим. Двубоят е след две седмици.