ЦСКА-София - Левски

ЦСКА-София излъга Левски с 1:0 в дербито

ЦСКА-София завърши 2020-а по отличен начин, след като победи Левски с 1:0 в отложеното дерби от 13-я кръг. Червените доминираха преди почивката, след нея останаха с човек по-малко, но удържаха. Победата е шеста поредна за тях в елита.

Тимът на Бруно Акрапович беше явен фаворит и започна с по-голямо самочувствие. ЦСКА-София наложи натиск и той доведе до гол в 20-та минута. Тогава Али Соу направи самостоятелен пробив и го завърши със силен изстрел с десния крак за 1:0. Вратарят на сините Николай Михайлов пък не се намеси особено убедително при удара. Капитанът на Левски изкупи вината си в 34-та минута, когато спаси дузпа, изпълнена от Тиаго Родригеш. Повторенията обаче показаха, че нарушението на Мартин Петков е извън наказателното поле.

Левски игра доста по-добре след почивката и активно търсеше изравняване. Сините обаче трудно стигаха до чисти голови положения. В 74-та минута червените останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Амос Юга. Натискът на сините се увеличи сериозно до края, но без желания гол.

ЦСКА-София ще зимува на трето място в класирането с равни точки с втория Локомотив Пловдив – по 33. Лидерът Лудогорец има 36. Левски регистрира девета загуба от началото на сезона и остава на девета позиция с 15 точки.