ЦСКА-София - Сейнт Патрикс
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София катастрофира срещу Сейнт Патрикс

ЦСКА-София падна изненадващо в първия си мач от третия предварителен кръг в Лигата на конференциите. Червените загубиха с 0:1 от ирландския Сейнт Патрикс. Двубоят се игра на Националния стадион „Васил Левски“. На трибуните беше и легендата Христо Стоичков, който по-рано през деня се срещна с фенове на червените на „Българска армия“.

Тимът на Саша Илич игра слабо и без особена идея. Вицешампионът на България отправи само два точни удара и направи безброй центрирания. Те обаче не помогнаха по никакъв начин на ЦСКА-София.

След почивката Саша Илич направи редица промени в състава – в игра се появиха Георги Йомов, Джонатан Линдсет, Дауда Бамба, Жеферсон Телес и Браян Морено, които замениха Лазар Туфегджич, Тибо Вион, Дюкенс Назон, Амос Юга и Маурисио Гарсес. И това обаче не промени случващото се на терена.

Победният гол за Сейнт Патрикс вкара резервата Серж Атакай. Той се разписа в 87-ата минута след груба грешка в защитата на българския отбор. Асен Дончев опита пас назад, Атакай открадна топката, премина покрай Густаво Бусато и вкара на празна врата.