ЦСКА, Локомотив Пловдив

ЦСКА обърна Локомотив Пловдив в последните минути

Отборът на ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 2:1 в последен мач от 30-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в парк Лаута.

Наставникът на домакините Бруно Акрапович трябваше да направи редица промени в състава си, след като стана ясно, че петима футболисти на тима са дали положителни проби за коронавирус.

Въпреки това „смърфовете“ бяха близо до победата, след като поведоха в резултата в 61-та минута чрез Лукас Салинас. В 81-та минута Тиаго Родригеш вкара изравнителен гол за „червените“ от дузпа, а в четвъртата минута на продължението „армейците“ стигнаха до успеха с попадение на централния нападател Али Соу. По този начин ЦСКА вече има 56 точки и измести Левски от второто място в класирането, докато Локомотив Пловдив остава на пета позиция с актив от 50 точки. В неделя ще се изиграе последният кръг от шампионата.