Реал - ЦСКА Москва

ЦСКА Москва унизи Реал Мадрид на „Бернабеу“

Реал Мадрид допусна унизителна домакинска загуба от ЦСКА Москва с 0:3 в последния си мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Тимът на Сантяго Солари си бе осигурил първото място в група G още преди двубоя на „Сантяго Бернабеу“. Логично треньорът даде шанс на някои от играчите, които по-рядко попадат в игра. Но в титулярите имаше и футболисти като Куртоа, Марсело, Иско, Асенсио и Бензема. А през втората част в игра се появиха Гарет Бейл, Тони Кроос и Даниел Карвахал.

Грешка след грешка за Реал

Въпреки че имаха контрол над топката, домакините допуснаха много неточности. Руският тим отправи 11 удара към вратата на Куртоа, шест от които точни. Резултатът бе открит от Фьодор Шалов в 37-та минута, а още преди почивката московчани удвоиха преднината си чрез Георги Шенников. Сол в раната на Реал сипа новият исландски национал Арнор Сигурдсон с трето попадение в 73-та минута.

ЦСКА Москва остана последен в групата

За руския тим това бе втора победа над Реал Мадрид през есента, след 1:0 в Москва. Въпреки това руският тим дори няма да участва в Лига Европа напролет. Армейците завършиха на последно място в групата със седем точки. Същият актив има и Виктория Пилзен, който днес победи Рома с 2:1. Чехите обаче имат по-добър баланс в преките двубои.

Ян Коварик и Томас Чори отбелязаха головете за Виктория в Пилзен, а Ченгиз Юндер се разписа за вълците. Рома завърши на второ място и чака жребия за елиминациите в понеделник.