ЦСКА Москва

ЦСКА Москва взе за осми път баскетболната Евролига

ЦСКА Москва завоюва своята осма титла от Евролигата. Тимът победи във финала Анадолу Ефес Истанбул с 91:83. За Ефес това бе дебютно участие в спор за трофея.

По 20 точки за победителите реализираха американците Уил Клайбърн и Кори Хигинс. Французинът Нандо Де Коло добави 15 за руснаците. Те вкараха осем от първите си десет опита от тройката и завършиха с 14-22 от дълга дистанция срещу турския съперник.

Баскетболистът на Анадолу Шейн Ларкин, който изкара няколко периода в тимове от НБА, приключи с най-много точки на паркета – 29, но не получи необходимата подкрепа от съотборниците си, които реализираха едва 15 от 40-те си опита от средно разстояние и направиха няколко ключови грешки, които им костваха успеха.

Турците поведоха със 7:3, но отличната стрелба на руснаците от тройката доведе до аванс от 29:20 след края на първата четвърт. Анадолу излезе напред при 45:44 малко след голямата почивка. Армейците отново обърнаха развоя на събитията в своя полза след серия от 14:5. И не изпуснаха преднината си до края на сблъсъка.

Треньорът на ЦСКА Москва хвали Хайнс

Гръцкият треньор на шампионите Димитрис Итудис похвали тежкото крило Кайл Хайнс, чиято добра защита и ключови борби ограничиха атаката на истанбулци. „Кайл е жива легенда и аз не мога да опиша колко важен е той за колектива в отбора. След 10 години той ще бъде готов за треньорския пост. Всички играчи заслужават похвала, но той направи разликата“, заяви Итудис.

Реал Мадрид завърши трети

Миналогодишният победител в надпреварата Реал Мадрид надигра Фенербахче с 94:75 в мача за третото място. Най-полезен за мадридчани бе мексиканският център Густаво Аюн, който завърши с 23 точки. Той бе безпогрешен от средно разстояние, реализирайки всичките си 11 опита от игра.