Черно море - ЦСКА-София

ЦСКА-София и Левски доближиха Лудогорец

ЦСКА-София надигра като гост Черно море с 3:1 в 32-ия кръг на Първа лига. За столичани дебют на треньорския пост направи помощникът на Любослав Пенев, Добромир Митов. Митов не промени нищо в схемата на игра на червените, които извоюваха успеха най-вече чрез Тиаго Родригеш. Португалецът изигра великолепен мач, като отбеляза гол и асистира за другите два.

Именно той откри резултата след половин час след асистенция на Али Соу. Едвин Джеси удвои малко след началото на втората част – 0:2. Васил Панайотов върна надеждите на домакините с гол в 66-та минута. Соу обаче сложи точка на спора четвърт час преди края на мача след втората асистенция в мача на Родригеш. Така червените се върнаха на победния път след двете поредни загуби от Ботев Пловдив.

Тимът е на три точки от лидера и действащ шампион Лудогорец, който направи само 1:1 с Берое. В следващия кръг ЦСКА-София приема именно Лудогорец на „Българска армия“.

Левски бие в дебюта на новия треньор

Левски постигна първа победа от близо месец насам, след като надигра Ботев с 3:1 в  Пловдив. Това бе и дебют на новия треньор Георги Тодоров. През първата част гостите бяха по-активни и успяха да поведат чрез Станислав Костов от дузпа – гол №22 за него през сезона.

След почивката обаче канарчетата изравниха играта и резултата благодарение на звездата Тодор Неделев. Той направи чудесен дрибъл между няколко футболисти и стреля с по-слабия си десен крак. Топката рикошира в крака на Нуно Рейш и прехвърли вече легналия Михайлов – 1:1.

Левски отново поведе в резултата три минути преди края, когато юношата на сините Станислав Иванов завърши с гол хубава контраатака. В 90-та минута се разписа и резервата Валери Божинов. Той се възползва от добър пас след хубав индивидуален пробив на Паулиньо. Така тимът се доближи на пет точки от лидера.