ЦСКА и Ел Маестро се разделят по взаимно съгласие

Нестор Ел Маестро ЦСКА Любо Пенев
Ръководството на ЦСКА и Нестор ел Маестро са постигнали споразумение договорът на треньора да бъде прекратен по взаимно съгласие.

Това твърди БТА.

Треньорската рокада не беше потвърдено официално. Очаква се това да стане утре в 12:00 часа на стадион „Българска армия“, където ще се състои извънредна пресконференция. По този начин стана ясно, че треньорската рокада е факт.

Нестор Ел Маестро бе сериозно критикуван през пролетния полусезон за дефанзивния стил на „армейците“ и загубите в дербитата с Левски и Лудогорец, но той все пак затвърди тима на второто място в класирането на Първа лига и го класира за четвъртфиналите на Купата на България.

Ел Маестро води и подготовката на ЦСКА в Испания в последните седмици, но той няма да бъде начело на отбора за пролетния полусезон.

Фаворит за нов наставник на „армейците“ е Любослав Пенев, който преговаря за детайлите по контракта и още утре може да изведе отбора за първа тренировка.

ЦСКА подновява подготовка утре след двудневна почивка. Отборът се прибра във вторник от лагера си в Испания, където постигна 2 победи, 1 равенство и 3 загуби.

В момента „червените“ заемат второ място в класирането на Първа лига, на 6 точки след лидера „Лудогорец“. ЦСКА гостува на „Черно море“ на старта на пролетния полусезон на 16 февруари.