ЦСКА

ЦСКА би полския шампион

ЦСКА започна с пoбеда контролите си от подготвителния лагер в Австрия. Футболистите на Христо Янев се наложиха с 1:0 срещу шампиона и носител на Купата на Полша Легия (Варшава). Съперникът на „армейците“ обаче игра без петима от основните си футболисти, които взеха участие на Евро 2016.

Победният гол за „червените“ падна в 13-ата минута. Тогава Арсенио Нунеш се разписа с глава след центриране отдясно на Диого Виана. Бившият футболист на Литекс също можеше да вкара преди почивката, но ударът му срещна гредата. „Червените“ вкараха и втори гол чрез Михаил Александров, но той бе отменен заради засада.

ЦСКА изпусна още една добра възможност в 83-ата мин. Густаво Кулма намери Кирил Десподов, който стреля добре от 16 метра, но полският вратар изби.