Чочев, ЦСКА 1948
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 удари Локомотив и пак е на върха

ЦСКА 1948 победи с 2:0 Локомотив София в седмия кръг на efbet Лига. Червените стигнаха до успеха с два гола след почивка. За тях се разписаха Ивайло Чочев и резервата Ангел Бастунов. С трите точки тимът на Любо Пенев се върна на върха в класирането. ЦСКА 1948 има 17 точки, две повече от Черно море. Локомотив допусна първа загуба от пет срещи насам и остава с 9 точки.

Още преди почивката и двата отбора останаха с по десет души на терена. Изгонени бяха Александър Колев и Карлос Франса – и двамата за глупави прояви.

Колев си изпусна нервите и удари без топка Матеус Дуарте с лакът. Реферът Валентин Железов пропусна ситуацията, но се намеси ВАР. Това се случи в 21-ата минута. Франса пък получи втори жълт картон за безсмислено нарушение край тъчлинията в добавеното време на първата част.

ЦСКА 1948 излезе напред в 50-ата минута. Стив Фуртадо проби отдясно и подаде към Октавио, който намери Чочев. Националът преодоля Любенов за 1:0, вкарвайки осмия си гол през сезона. Чочев е номер едно в елита по този показател.

Четвърт час преди края интригата свърши. Георги Русев напредна отдясно, намери Бастунов и той прехвърли Любенов за 2:0.