Берое - ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 шокира Берое, Ботев би Славия – ВИДЕО

ЦСКА 1948 поднесе една от големите изненади в Купата на България през този сезон. Втородивизионният тим победи Берое с 4:3 като гост в първия мач от осминафиналната фаза на турнира.

Двубоят в Стара Загора се превърна в истинско зрелище за феновете. Още в седмата минута червените поведоха чрез Васил Шопов. Веднага след това домакините изравниха с попадение на Педро Еуженио. Добрата игра на столичани продължи и те натрупаха сериозен аванс – 1:3. И двата гола вкара Денислав Александров в 36-та и 42-та минута. Точно преди почивката Ерол Алкан върна един гол за заралии и ги остави в играта.

Тимът на Йордан Юруков вкара за 2:4 в 60-та минута с второто попадение на Шопов в срещата. Силите на Берое стигнаха за гол на Ибрахима Конте в 75-та минута. Но до края на мача тимът на Димитър Димитров така и не успя да стигне до равенството.

По този начин ЦСКА 1948 продължи със силното си представяне в турнира. Това е втори отстранен елитен тим след Дунав Русе в предишния кръг.

Ботев Пловдив надви Славия под снега в София

Ботев Пловдив също се класира за четвъртфиналите , след като победи Славия с 2:1 като гост. Теренът на стадиона в столичния квартал „Овча Купел“ бе много тежък заради обилния снеговалеж над София. Гостите се справиха по-добре с тези условия. Те поведоха с два гола още преди да е изтекъл половин час.

В третата минута Лазар Марин намери Тодор Неделев на границата на наказателното поле и халфът вкара за 0:1. В 27-та минута Неделев бе намерен добре в наказателното поле и не сбърка от близо за 0:2.

След почивката белите натиснаха в търсене на гол и успяха да се върнат в мача в 61-та минута. Тогава вратарят на Ботев Янко Георгиев отрази силен изстрел на Галин Иванов, но Калоян Кръстев довкара топката. В оставащите минути до края домакините обаче не успяха да стигнат до втори гол.