Пирин - ЦСКА 1948
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 се спаси срещу Пирин в 96-ата минута

ЦСКА 1948 измъкна 1:1 от визитата си на Пирин Благоевград във втория кръг на efbet Лига. Двубоят беше много интересен, но и също толкова нервен. Червените имат четири точки след успеха над Левски в първия кръг. Пирин пък записа първа точка през новия сезон.

На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград Преслав Йорданов даде аванс на „орлетата“ още в 5-ата минута. Той се разписа с глава след ъглов удар. Зелените удържаха до края, но грешка доведе до дузпа в полза на ЦСКА 1948. Тя беше отсъдена за нарушение на Христофор Хубчев срещу Карлос Охене. Ивайло Чочев я реализира и в 96-ата минута.

Пирин имаше претенции за три дузпи, но не получи нито една от рефера Димо Димов.

По-рано днес Черно море победи Славия с 1:0. Успехът е втори поред за варненци в елита след същото 1:0 над Локомотив София в първия кръг. Единственото попадение беше дело на Матиас Курьор. Нападателят вкара победния гол в 54-ата минута.

В следващия кръг Черно море отново се изправя срещу софийски отбор – ЦСКА-София. За Славия пък предстои най-старото дерби с Левски.