ЦСКА 1948
Снимка: cska1948.bg

ЦСКА 1948 се върна на победния път срещу Берое

ЦСКА 1948 се върна на победния път в efbet Лига, след като надви Берое с 1:0 у дома в 15-ия кръг. На Националния стадион „Васил Левски“ двата тима направиха равностоен двубой, но червените бяха по-настоятелни и опасни в атака и заслужено стигнаха до успеха. Успехът беше първи за тима на Красимир Балъков след две загуби и реми.

След нулево равенство през първото полувреме, второто започна с гол. В 49-та минута халфът на червените Васил Шопов се разписа с изстрел от воле. Той вкара след добро центриране на Серкан Юсеин. До края на срещата старозагорци натиснаха, но не успяха да стигнат до изравнителен гол. Така те записаха втора поредна загуба след 0:1 от Арда.

ЦСКА 1948 вече има 23 точки и измести Черно море от петото място в класирането. Берое заема седма позиция с 18 точки. В следващия кръг тимът на Красимир Балъков гостува на Арда Кърджали, а Берое приема Ботев Пловдив в Битката на Тракия.