ЦСКА 1948 - Лудогорец
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 победи Лудогорец в дебюта си в Бистрица

ЦСКА 1948 победи шампиона Лудогорец с 2:0 в мач от efbet Лига. Двубоят беше първи за червените в новия им дом в Бистрица. Досега те играха на националния стадион „Васил Левски“.

Треньорът на зелените Станислав Генчев беше заложил на доста резерви в титулярния си състав. На пейката останаха Ману, Сотириу, Икоко, Баджи и Каули Соуса. Положението за неговия тим се влоши рязко още в началото. Оливие Вердон игра с ръка като последен в защита и беше изгонен. Първоначално реферът Георги Димитров му показа само жълт картон, но се консултира с ВАР и му даде червен.

ЦСКА 1948 имаше два шанс за гол преди почивката, но не ги използва. Веднага след нея обаче Ивайло Чочев направи 1:0. Той вкара отблизо след статично положение. Лудогорец натисна, но нямаше добри възможности за изравняване.

В 81-ата минута при поредната контраатака Георги Русев вкара за 2:0 и сложи точка на спора. ЦСКА 1948 събра 14 точки и изпревари Пирин, за да излезе 11-и в класирането. Лудогорец е първи с четири точки аванс пред ЦСКА-София.