Черно море - ЦСКА 1948
Снимка: chernomorepfc.bg

ЦСКА 1948 обърна Черно море и влезе в тройката

ЦСКА 1948 продължи със силните си изяви в последно време и се изкачи до трето място в класирането. Това стане след победа над Черно море с 2:1 в първи мач от 11-ия кръг. Успехът е четвърти в последните пет мача за ЦСКА 1948. Преди тази серия тимът падна с 0:3 от Левски.

Тимът на Красимир Балъков нямаше победа като гост от началото на сезона, но направи ценен обрат във Варна. Моряците започнаха силно и поведоха в 21-та минута чрез своя голмайстор Матиас Курьор. Той се разписа с глава след центриране отдясно на Родриго Енрике. Осем минути по-късно обаче червените изравниха със страхотен изстрел на Галин Иванов. Той се възполва от прекрасен пас на Васил Шопов. До края на първото полувреме Мартин Камбуров пропусна отлична възможност да изведе гостите напред.

Ветеранът обаче се реваншира след почивката. Той реализира дузпа в 63-та минута, отсъдена за нарушение срещу Иванов. По този начин Камбуров се доближи само на осем попадения от рекорда на Петър Жеков за най-много голове в историята на българския елит (253).

С успеха червените се изкачиха до трето място в класирането с 19 точки. Те имат само три по-малко от лидера Локомотив Пловдив.