ЦСКА 1948 - ЦСКА-София
Снимка: БГНЕС

ЦСКА 1948 и ЦСКА-София откриха сезона с 2:2

ЦСКА 1948 и ЦСКА-София направиха 2:2 в първия мач от новия сезон в efbet Лига. Дербито беше играно на Националния стадион „Васил Левски“. В първото дерби между двата тима, носещи името ЦСКА, имаше доста открит и приятен футбол.

ЦСКА-София държеше топката през по-голямата част от времето, но домакините комбинираха много добре в предни позиции при контраатаките си. Те поведоха в 19-та минута, когато Галин Иванов и Васил Шопов комбинираха добре отляво. Шопов намери Мартин Камбуров в наказателното поле, а той изпревари Занев, за да прати топката във вратата на Бусато. В 33-та минута Камбуров пропусна между краката си подаване на Иванов, което тотално обърка защитата на ЦСКА-София. Даниел Младенов се възползва и покачи на 2:0.

Тимът на Красимир Балъков допусна грешка в третата минута на продължението на първото полувреме. Антов се разписа с глава за 2:1, след като резервата Ахмед Ахмедов му свали топката с глава.

Само седем минути след почивката резултатът вече бе равен. Отново Ахмедов бе с голяма заслуга за гола, след като от паднало положение успя да подаде на Али Соу. Той пък се пребори със защитник и със силен изстрел не остави шансове на Даниел Наумов.

До края на двубоя тимът на Стамен Белчев доминираше, но стигна само до едно чисто голово положение, пропиляно от Соу.