ЦСКА 1948 - Левски
Снимка: БГНЕС

ЦСКА 1948 и Левски направиха 0:0 в здрава битка

ЦСКА 1948 и Левски завършиха 0:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в среща от 19-я кръг. Дербито предложи здрава битка и по-малко красив футбол. Това беше трета поредна среща през 2021-а, в която Левски не допусна гол. Тимът на Славиша Стоянович обаче спечели само веднъж в този период.

Сините започнаха мача с човек по-малко, тъй като Здравко Димитров имаше проблем с екипировката. Той се появи в игра в 43-ата секунда. В 9-ата минута Рерас опита извеждащо подаване за Робърта, но нападателят не успя да стигне до топката. Две минути след това Робърта опита пас успоредно на голлинията, но Лазар Марин изби в корнер.

Първият шанс за ЦСКА 1948 беше в 32-ата минута. Тогава Денислав Александров центрира опасно в наказателното поле, Топузов стреля, но Живко Атанасов блокира. До края на полувремето двата тима разчитаха на здрави единоборства и няма нито едно положение.

През втората част битката продължи да се води основно в средата на терена. В 59-ата минута Тома Даске опита изстрел от далечна дистанция, но топката прелетя високо над вратата. В 69-ата минута Левски имаше най-добрият шанс да вкара гол. Лазар Марин обаче изчисти пред голлинията удар на Мартин Райнов. Две минути по-късно Насиру Мохамед подаде към Билал Бари, но неговият удар беше блокиран.

В 79-ата минута съдията Никола Попов посочи бялата точка – дузпа в полза на ЦСКА 1948. После обаче той се коригира и извади жълт картон за симулация на Димитър Митков.