Ботев Пловдив - ЦСКА 1948
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

ЦСКА 1948 елиминира Ботев Пловдив от купата

ЦСКА 1948 се наложи над Ботев Пловдив с 2:1 след продължения. Така червените се класираха за четвъртфиналите на турнира за купата на България. Вчера това направи и ЦСКА-София.

Редовното време на мача, игран в Пловдив, завърши 1:1. Гостите стигнаха до успеха с гол в 100-ата минута, на който домакините не успяха да реагират.

ЦСКА 1948 поведе в 16-ата минута с гол на Ивайло Чочев от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение срещу Димитър Митков. Ботев изравни с точен изстрел на новото попълнение Маркиньос. Той вкара красив гол от дъгата на наказателното поле. След равенство в редовното време се пристъпи към продължения и в 100-ата минута Димитър Митков се разписа с глава.

По-късно днес се играят още два мача от турнира: Царско село – Лудогорец и Левски – Берое.