Лудогорец - Хебър
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец вкара шест гола, ЦСКА 1948 – четири

ЦСКА 1948 си върна първото място в елита, след като разби Берое с 4:0. Шампионите от Лудогорец не останаха по-назад и смазаха новака Хебър с 6:0. Така зелените си върнаха второто място. ЦСКА-София падна на трета позиция.

ЦСКА 1948 взе шеста победа в девет мача. За червените се разписаха Ангел Бастунов (14′), Парвиз Умарбаев (25′), Ивайло Чочев (73′) и Александър Колев (89′). Три асистенции записа Мартин Топузов. На трибуните за първи път в ролята си на оперативен директор бешe Стойчо Младенов. Сред ВИП гостите беше и Димитър Бербатов.

Лудогорец отнесе Хебър

Зелените наказаха с 6:0 Хебър в последния си мач преди сблъсъка с Рома в Лига Европа. Треньорът Анте Шимунджа даде почивка на някои титуляри. Над всички беше Спас Делев, вкарал два гола и добавил асистенция. Той се разписа в 44-ата минута от пряк свободен удар и в 48-ата минута. Останалите попадения бяха дело на таланта от школата. Рик Джонатан, Бернард Текпетей и Кирил Десподов. Йорданов и Десподов записаха и по една асистенция.

Шампионите имаха тотално превъзходство през всичките 90 минути и можеха да отбележат още попадения. Официален дебют за Лудогорец направи норвежкият защитник Аслак фон Витри, които започна като титуляр.