Локомотив Пловдив - ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 измъкна точка от Локомотив Пловдив

Локомотив Пловдив не успя да стигне до победата в трето поредно домакинство. Този път доскорошният лидер в класирането направи 1:1 с ЦСКА 1948. Двубоят беше официален дебют за новия треньор на Локомотив Александър Тунчев. Равенството е второ поредно за червените във визита.

И двата гола в срещата бяха дело на играчи на железничарите. Лукас Масоеро се разписа във вратата на Даниел Наумов, а Момчил Цветанов си отбеляза автогол.

Локомотив поведе още в петата минута. Парвиз Умарбаев центрира, Масоеро се извиси и с глава вкара за 1:0 Десет минути по-късно резултатът на „Лаута“ вече беше 1:1. Момчил Цветанов вкара топката в собствената си врата. До края на полувремето и двата тима имаше положения, но не вкараха голове.

След почивката Локомотив натисна, но Наумов спаси всички опасности. Така Локо остава втори с 24 точки, ЦСКА 1948 е четвърти с 20 точки.