Циципас

Циципас победи Зверев и влезе в полуфиналите

Стефанос Циципас записа убедителна победа срещу Александър Зверев. Гръцкият тенисист спечели в два сета и си гарантира място в полуфиналите на заключителния турнир на АТР в Лондон.

Циципас се наложи над германеца с 6-3, 6-2 за 73 минути. Той направи три пробива и спаси единствения брейкбол за Зверев в мача.

Така Циципас стана първият тенисист от група „Андре Агаси“, който намира място в полуфиналите.

Надал, Медведев и Зверев се борят да продължат напред

За второто място се борят Рафаел Надал, Данийл Медведев и действащия шампион Зверев. Медведев въпреки двете си поражения запазва теоретични шансове за влизане в плейофите. Той се нуждае от победа в два сета срещу Зверев и поражение на Надал от Циципас със същия резултат.

По-рано вчера Рафаел Надал победи Даниил Медведев с 6-7(3), 6-3, 7-6(4) в много интересен и оспорван мач. Двамата отново направиха изключително зрелище за феновете на тениса, както го сториха във финала на US Open преди два месеца. Надал за пореден път демонстрира борбения си дух, наваксвайки изоставане от 1-5 в решаващия сет, за да стигне до успеха. По пътя той отрази един мачбол и на два пъти проби, когато съперникът му сервираше за мача. В последвалия тайбрек след девет спечелени точки на сервис руснакът трепна пръв и допусна грешка, и в крайна сметка Надал затвори мача след два часа и 48 минути игра.