Стефанос Циципас
Снимка: twitter.com/mutuamadridopen

Стефанос Циципас пак спря Григор Димитров

Стефанос Циципас победи във втори пореден турнир Григор Димитров. След успеха на осминафинало в Барселона, сега гъркът надви Гришо на осминафинал в Мадрид. Хасковлията загуби след 3-6, 4-6.

Мачът започна със скоростен първи сет, в който двамата взимаха бързо сервис-геймовете си. Изключението беше шестият гейм, в който Стефанос Циципас направи пробив на нула.

Във втория сет имаше повече оспорвани геймове. Проблемите обаче бяха за Григор. Той даде на съперника си четири възможности за пробив. Гръцкият тенисист се възползва от една от тях и спечели мача. Димитров пък не успя да стигне до нито една точка за пробив.

В другите мачове днес Рафаел Надал спаси четири мачбола и спечели срещу Давид Гофен. Надал триумфира след 6-3, 5-7, 7-6 (9).

Новак Джокович също стигна четвъртфиналите. Той трябваше да играе с Анди Мъри, но шотландецът се отказа.