Стефанос Циципас
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Циципас се справи с Медведев и е на полуфинал – ВИДЕО

Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на Ролан Гарос след победа над Даниил Медведев. Гръцкият тенисист спечели след 6-3, 7-6(3), 7-5 за два часа и 23 минути. Това е едва втори успех за него над Медведев в осем мача.

Срещата между петия и втория в световната ранглиста беше очаквана с огромен интерес, но руснакът не беше на нивото на съперника си. Циципас стига до трети полуфинал в турнирите от Големия шлем. В него той ще срещне Александър Зверев. Досега гъркът не е стигнал финал в Шлема.

Медведев записа най-доброто си класиране в Париж, като дотук неизменно отпадаше в първия кръг. Той можеше дори и да удължи мача, защото водеше с 40-0 в последния гейм. Руснакът обаче пропиля три геймбола. „Това беше най-важният гейм в мача. Исках да остана в него, не се отказах. Не мислех въобще за евентуален тайбрек“, каза Циципас. Той продължава само с един загубен сет в турнира.