Стефанос Циципас

Циципас се разправи с Еванс за финал в Монте Карло

Стефанос Циципас се класира за финала на силния турнир от сериите Мастърс 1000 в Монте Карло. Той отнесе Даниел Еванс след 6-2, 6-1 за 70 минути игра.

Първата ракета на Гърция взе откриващия сет след много активна игра и три пробива. Британецът, видимо уморен след тежкия си двубой с Давид Гофен в предишния кръг, не оказа съпротива и във втората част. Тогава той спечели само гейм. Циципас нямаше проблем с умората, защото изигра само един сет срещу Алехандро Давидович Фокина на четвъртфиналите.

Той достигна своя трети финал от сериите Мастърс 1000 в кариерата си. Предишните бяха в Канада през 2018-а и Мадрид през 2019-а. И двата бяха загубени – съответно от Рафаел Надал и Новак Джокович.

Циципс ще се бори за шеста титла в професионалната си кариера. Негов съперник за трофея ще бъде победителят от двубоя между Каспер Рууд и Андрей Рубльов.