Стефанос Циципас

Циципас ще играе с Димитров във Виена

Григор Димитров ще има шанс да вземе реванш от гръцкия тенисист Стефанос Циципас. Двамата играха на осминафиналите на Ролан Гарос, като 22-годишният грък стигна до победа с 6-3, 7-6(9), 6-2. Сега те ще се срещнат във втория кръг на турнира във Виена в четвъртък.

Григор спечели своя мач срещу Карен Хачанов вчера, днес това направи и световният номер 5. Циципас победи Ян-Ленард Щруф от Германия с 6-7(3), 6-3, 6-4. Първият сет на срещата беше равностоен, като пробиви нямаше и се стигна до тайбрек. В него Щруф успя да се наложи със 7-3. Полуфиналистът от Ролан Гарос вдигна нивото си на игра в следващите две части. В тях Циципас не даде нито една възможност за пробив на съперника си. Освен това постигна пробив във всеки сет, за да обърне мача. Той спечели след час и 52 минути игра. Гъркър завърши срещата с 12 аса и 82 процента спечелени точки на първи сервис при 74 процента вкарано първо подаване.