Цървена звезда

Цървена звезда взе трета поредна титла в Сърбия

Цървена звезда стана шампион на Сърбия за трети пореден и общо рекорден 31-ви път в историята си. Това стана факт, след като тимът разби Рад с 5:0 като гост в столично дерби.

Сблъсъкът беше от първия кръг след подновяването на сръбската Суперлига. Тимът на Деян Станкович взе своето повече от категорично в дербито. Още до 36-та минута Звезда имаше преднина от три гола. Разписаха се Мирко Иванич от дузпа, Сърджан Бабич и Алекса Вуканович. След почивката гостите вкараха още два гола, дело на Милош Дегенек и Вуканович.

След успеха Цървена звезда вече има 72 точки и води с 14 пред втория Партизан. Партизан има да изиграе четири мача до края на сезона и вече не може да настигне.

Звезда вече има четири титли повече от големия си съперник Партизан.

На стадиона зрители нямаше, но веднага след края на двубоя феновете на тима празнуваха по улиците на Белград. „Искам да вземем и купата. Мисля, че е време тя да стигне на „Маракана“. Показахме колко е велика Звезда с третата поредна титла“, заяви капитанът Милан Борян. Бившият вратар на Лудогорец е един от седемте играчи, които имат участие в трите шампионски сезона.