Царско село - Локомотив София
Снимка: fctsarskoselo.com

Царско село изпадна с уникален скандал

Царско село изпадна от елита след уникален скандал. Главните действащи лица в него бяха Юсуфа Яфа и собственикът на клуба Стойне Манолов.

Последният в класирането направи 1:1 с Локомотив София. Това, в съчетание с победата на Ботев Враца над Пирин, остави Царко село на последното място в efbet Лига. В добавеното време на срещата в София обаче домакините получиха дузпа. Титулярните изпълнители Венцислав Христов и Реди Каса бяха извън игра.

Юсуфа Яфа взе топката да изпълни и не я даде на Алесандро Копола, а след това и на капитана Мартин Кавдански. Това вбеси собственика на клуба Стойне Манолов, който нахлу на терена. Той опита да накара Яфа да отстъпи, като дори му би шамар.

В крайна сметка Мартин Кавдански застана зад топката, но не успя да отбележи. Така мачът завърши 1:1. Последваха иронични аплодисменти от страна на Юсуфа Яфа. Това още повече разгневи Стойне Манолов, който отново потърси физическа саморазправа с футболиста.

Иначе това беше втора изпусната дузпа от общо три в мача. Локомотив поведе с 26-ата минута след добро изпълнение на Фране Чиряк от свободен удар. В края на първото полувреме Венцислав Христов би дузпа, но Дамян Дамянов спаси. Преди това след намеса на ВАР беше отменена отсъдена дузпа.

Царско село изравни в 73-ата минута. Христов центрира от свободен удар, Дамянов сбърка и Андрей Йорданов прати топката в мрежата.