Любо Пенев, ЦСКА-София
Снимка: БГНЕС

Царско село удари 10 от ЦСКА-София – ВИДЕО

Царско село победи ЦСКА-София с 2:1 в мач от 24-ия кръг на efbet лига. Червените играха с човек по-малко близо час заради червения картон на капитана Петър Занев. Така настоящият тим на Любо Пенев загуби срещу бившия му.

Още в седмата минута Занев повали в наказателното поле откъсналия се сам срещу вратаря Стефан Христов. Реферът Радослав Гидженов отсъди дузпа и показа на защитника жълт картон, макар че можеше и да го изгони. Димитър Костадинов реализира наказателния удар за 1:0. В 34-та минута Занев все пак напусна терена след втори жълт картон и остави своите с десет души.

Тимът на Тони Здравков се прибра в своята половина в пазене на резултата и това му изигра лоша шега. ЦСКА-София изравни в 75-та минута чрез резервата Бисмарк Чарлс. Той се разписа с глава след центриране на Кери. Домакините обаче все пак стигнаха до успеха след страхотен изстрел от воле на своя капитан Реян Даскалов за 2:1.

С този успех Царско село измести Левски от осмото място класирането с 28 точки. Освен това тимът си осигури още един сезон в елита. ЦСКА-София остава на трета позиция в подреждането с 44 точки.