Царско село - Лудогорец
Снимка: БГНЕС

Царско село отново спря Лудогорец

Царско село измъкна 1:1 от Лудогорец в двубой от 22-и кръг на efbet Лига. Мачът се игра при доста неприятни условия на заснежения терен на софийския тим. Царско село продължава да няма загуба от шампиона през сезона, след като измъкна реми и в Разград.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Кипърският нападател Пиерос Сотириу даде преднина на лидера в елита. Само две минути по-късно обаче домакините изравниха чрез Мартин Кавдански.

В самия край на първото полувреме гол на Елвис Ману от Лудогорец беше отменен заради засада. Повторенията обаче показаха, че страничният съдия е допуснал грешка.

Лудогорец остава на върха с актив от 52 точки, а Локомотив Пловдив и ЦСКА-София са с по 43 точки. Червените гостуват на Берое утре и имат възможност да намалят преднината на разградчани.

Локомотив Пловдив си тръгна с три точки Кърджали

По-рано днес Локомотив Пловдив се наложи над Арда в Кърджали. Поражението беше трето за сините в последните четири мача и първо домакинско за сезона.

Железничарите поведоха с гол на Кристиан Илич две минути след почивката. В 54-ата минута звездата на Локомотив Димитър Илиев се възползва от грешка в отбраната на Арда вкара за 0:2.

Така тимът от Пловдив вече има пет точки аванс пред Арда. Локомотив е трети, сините – четвърти.