Царско село - Левски

Царско село записа историческа победа в елита

Царско село спечели историческата си първа победа в елита на България. Това стана след 2:0 над Ботев в Пловдив. И двете попадения за новака в efbet Лига паднаха в края на двубоя. Техен автор стана холандецът Родни Антуи в 84-а и 89-а минута. И в двата случая асистира Веселин Минев. По подобен начин преди седмица Царско село загуби от Левски. Тогава обаче сините вкараха два късни гола, за да спечелят с 2:0.

Домакините имаха предимство в началото на сблъсъка. Ван Арнем, Вутов и Неделев имаха шансове, но Димитров спаси. Зараги жегата в Пловдив скоростта на игра бе доста ниска. Това не се промени и след почивката. Ботев продължи да създава повече положения, но не и да ги вкара. Неделев и Балтанов изпуснаха, а пък Вутов уцели греда.

И канарчетата бяха наказани в края от Царско село.