Трима изгонени при победа на Милан – ВИДЕО

Милан измъкна трудна победа с 2:1 над Болоня и запази надежда за място в Топ 4. Росонерите са пети с 59 точки. Четвъртият Аталанта има 62, третият Интер – 63. Шестият Рома също има 59 точки, седмият Торино е с 57. До края остават три кръга.

Сусо откри резултата в 37-а минута. В 67-а Фабио Борини покачи на 2:0 в полза на Милан. Резервата вкара отблизо след шут на Лукас Пакета.

Драмата обаче тепърва предстоеше. Резервата Матиа Дестро върна един гол за аутсайдера. Бившият играч на росонерите се разписа в 72-а минута. Само две по-късно Лукас Пакета бе изгонен с директен червен картон. Болоня, 17-и в класирането, натисна здраво, но не успя да изравни. Освен това в края гостите останаха с девет души. Първо бе изгонен Мичел Дайкс, а после и Никола Сансоне. Това бе първа загуба за Болоня в последните пет кръга.

Скандалът в Милан – Бакайоко срещу Гатузо

Драма имаше и край страничната линия, след скандал между Дженаро Гатузо и Бакайоко. Разправията бе предизвикана от контузията на Лукас Билия. Бакайоко трябваше да се появи вместо него, но Гатузо реши да използва Хосе Маури.

„Казах на Бакайоко да започне да загрява. Той се забави и избрах Маури. Имам 27 футболисти и те трябва да са честни и почтени във всичко. Изчаках седем или осем минути, а той все още беше без кори. И промених решението си“, обясни Гатузо.