Тотнъм - Нюкасъл

Тотнъм загуби от Нюкасъл на свой терен

Нюкасъл Юнайтед поднесе изненадата в трети кръг на Премиършип, побеждавайки Тотнъм с 1:0 в Лондон. Победата на свраките осигури бразилецът Жоелинтон. Той се разписа в 27-ата минута, като това бе първи гол за него в Англия. Успехът бе първи за тима на Стив Брус през сезона.

През второто полувреме Тотнъм опита да променят развоя на двубоя, но напразно. Гостите се отбраняваха грамотно и не дадоха много шансове на шпорите. Те завършиха мача само с два удара в противниковата врата.

Трите точки мръднаха Нюкасъл от последното до предпоследното 19-о място в класирането. Лондончани има четири точки.

Уулвс измъкна 1:1 от Бърнли

В другия късен неделен мач Уулвърхемптън и Бърнли завършиха 1:1 на „Молиню“. Гостите поведоха с гол на Ашли Барнс в 13-ата минута. Вълците обаче се докопаха до изравняване с попадение на Раул Хименес от дузпа в допълнителното време.