Тотнъм излезе втори, Челси вкара пет гола

Тотнъм - Нюкасъл
Сон в случая е загубил сблъсъка с Дубравка

Тотнъм излезе втори в класирането в Англия след 1:0 над Нюкасъл. Попадението бе дело на Хюн Мин Сон в 83-а минута. Той се възползва и от грешката на Мартин Дубравка, позволил топката да мине под тялото му. Това бе девети гол за корееца в последните му десет мача за шпорите. Асистенцията бе на Йоренте – втора поредна за него – нещо, което не му се е случвало от 2008-а насам.

Така лондончани събраха 57 точки – една повече от Манчестър Сити и четири по-малко от лидера Ливърпул. Нюкасъл също имаше своите шансове – при резултат 0:0 Саломон Рондон уцели гредата.

Нов рекорд за Тотнъм

С минималната победа домакините поставиха нов рекорд на Висшата лига. Те вече имат 29 поредни мача без равенство. Предишното най-добро постижение бе 28 срещи поред, поставено от Болтън през 2011-а.

Челси, Игуаин
Гонсало Игуаин празнува първия си гол за сините
Челси разгроми Хъдърсфийлд с 5:0

Сините наказаха последния Хъдърсфийлд с 5:0 и се върнаха на правилния път след поражението с 0:4 от Борнемут. Дебютни две попадения отбеляза Гонсало Игуаин, толкова реализира и голямата звезда Еден Азар. Последното бе дело на Давид Луис четири минути преди края.

Успехът изкачи столичани на четвърта позиция в класирането с 50 точки. Арсенал е пети с три по-малко, Манчестър Юнайтед е с още две назад.