Тотнъм - Лестър

Тотнъм взе труден успех над Лестър

Тотнъм победи с 3:1 Лестър на „Уембли“ в среща от 26-ия кръг на Висша лига. Това бе четвърта поредна победа за шпорите. Така столичани се доближиха на две точки от Манчестър Сити и на пет от Ливърпул. Сити обаче има мач с Челси по-късно.

Двубоят започна по-добре за тима на Клод Пюел. Лисиците контролираха топката и създадоха няколко опасни положения пред Юго Лорис. Хари Магуайър бе близо до откриване на резултата, но френският вратар спаси. После Джеймс Мадисън на два пъти пропусна от изгодни ситуации. Пропуските на Лестър бяха наказани и в 33-та минута Давинсон Санчес откри след пас на Ериксен.

Лестър изпусна дузпа, Тотнъм вкарва

През втората част гостите продължиха да бъдат по-активния отбор. И тимът изпълни право да изпълни дузпа, след като Ян Вертонген фаулира Мадисън. Зад топката застана влезлият като резерва Джейми Варди, но той стреля право в Лорис. Малко по-късно гостите отново бяха наказани. Йоренте изведе Ериксен и той вкара за 2:0.

В 76-та минута Варди все пак намали изоставането на Лестър – 2:1. Гостите натиснаха и бяха наказани в добавеното време. Муса Сисоко изведе Хюн-Мин Сон, който преодоля Шмайхел и вкара за 3:1.