Тотнъм
Снимка: twitter.com/spursofficial

Тотнъм спря Челси в 96-та минута, Конте и Тухел – изгонени

Тотнъм успя да измъкне 2:2 от Челси в драматично и емоционално лондонско дерби от втория кръг на Висшата лига. Изравнителния гол за шпорите вкара капитанът Хари Кейн в 96-ата минута. Малко след това двамата мениджъри – Томас Тухел и Антонио Конте – се сдърпаха и бяха изгонени. Те го направиха след традиционното здрависване след края на мача.

Конте – бивш мениджър на тима от „Стамфорд Бридж“ – предизвика скандал и при първото изравняване. Тогава той се израдва бурно пред скамейката на Челси и е стигна до разправия между щабовете.

Иначе Калиду Кулибали (19′) и Рийс Джеймс (77′) бяха точни за сините. Между тях Пиер-Емил Хойберг (68)’ изравни за първи път. Челси доминираше през първото полувреме и заслужено поведе. След това сините изпуснаха още няколко шанса за втори гол. Тотнъм игра по-добре след почивката и изравни. След това реферът Антъни Тейлър не изгони Бентанкур за нарушение срещу Хаверц. Протестите на сините доведоха до меле и жълти картони за Тухел и Конте.