Тотнъм
Снимка: twitter.com/spursofficial

Тотнъм победи Манчестър Сити и без Хари Кейн

Тотнъм показа, че може и без Хари Кейн и победи шампиона Манчестър Сити с 1:0 в първия кръг на Висшата лига. Шпорите спечелиха след гол на Хюн Мин Сон в 55-ата минута. Победата е четвърта поредна за тях като домакин на Сити. Кейн пък е упорито свързван с трансфер именно в Сити.

Двубоят беше официален дебют за новия мениджър на столичани Нуно Еспирито Санто. А тимът му впечатли със силна игра, агресия и ефективност.

Мениджърът на шампионите Пеп Гуардиола остави на резервната скамейка някои от основните си играчи – Кевин Де Бройне, Джон Стоунс, Бернардо Силва и Кайл Уокър. Титуляр обаче беше новото 100-милионно попълнение Джак Грийлиш.

Сити игра силно в началото, но после Тотнъм противодейства успешно. Така до почивката нямаше точни удари във вратите. През второто полувреме гостите продължиха да контролират топката, но без да създават опасности. Шпорите пък разчитаха на бързи атаки и при една от тях Сон откри. Той получи пас на дясното крило, напредна и със силен шут преодоля Едерсон за 1:0.

Сити стигна до четири точни удара в края, но не и до чисто голово положение за изравняване. Гуардиола пусна в игра и Де Бройне, но и той не помогна.