Тотнъм - Челси

Тотнъм победи Челси в първия полуфинал

Тотнъм победи Челси с 1:0 в първия полуфинал от Карабао Къп. Голът бе вкаран от Хари Кейн от дузпа в 26-ата минута. Реваншът е в четвъртък, 24 януари. Мачът бе под номер 250 за мениджъра на шпорите Маурисио Почетино. В тях той има 143 победи, 53 равенства и 54 загуби. Тимът от северен Лондон записа трети пореден успех над съседите си от западната част на столицата. Подобно нещо не се бе случвало от 1963-а година насам.

И шпорите, и сините започнаха с доста резерви. За домакините от обичайните титуляри на терена бяха Трипиър, Ериксен, Али, Кейн и Сон. За гостите стартираха Кепа, Рюдигер, Алонсо, Канте, Азар и Вилиан.

Кепа събаря Кейн

Самият Кейн бе спънат от Кепа за дузпата. Реферът Майкъл Оливър обаче се консултира с ВАР-системата преди да я отсъди. Той имаше съмнения за засада на Кейн, но такава нямаше.

Играчите чакат мнението на ВАР системата

„Дузпата бе чиста. Играх дори след сигнала, защото знам как работи ВАР. Свикнах на Световното първенство. Това е начин футболът да върви напред. Не мисля, че чакането на решението дали има дузпа или не променя нещо. Но най-важното е, че имаме аванс преди реванш“, каза Кейн.

Тотнъм оцеля след две греди и още положения за Челси

Сините имаха няколко отлични шанса да вкарат гол, но ги пропуснаха. Първо Канте уцели страничната греда. После вратарят Пауло Гацанига изби отклонено центриране на Хъдсън-Одой пак в гредата. След почивката Андреас Кристенсен изпусна великолепна възможност да направи 1:1. После пък Кепа попречи на Кейн да вкара гол.