Уикъмб - Тотнъм
Снимка: twitter.com/EmiratesFACup

Тотнъм обърна Уикъмб в четвъртия кръг на ФА Къп

Тотнъм стана последният отбор, класирал се за петия кръг на ФА Къп. Шпорите победиха последния в Чемпиъншип Уикъмб Уондърърс с 4:1 като гост.

На „Адамс Парк“ домакините поведоха в резултата в 25-та минута чрез Фред Ониединма Точно преди почивката обаче Гарет Бейл изравни.

Тотнъм натисна след почивката, но трябваше да чака до последните четири минути, за да стигне до успеха. Хари Уинкс вкара в 86-ата за 1:2. Минута по-късно Тангуй Ндомбеле покачи на 1:3, а отново той в добавеното време оформи крайното 1:4. Ндомбеле влезе като резерва заедно с други ключови фигури – Хари Кейн и Хюн-мин Сон.

В следващия кръг тимът на Жозе Моуриньо ще се изправи срещу Евертън на „Гудисън Парк“. „Искаме да спечелим всеки турнир, в който участваме. Дори когато играхме по четири мача не се седмица, не се отказахме. Не се отказахме от Лига Европа, не се отказахме от Карабао Къп и стигнахме финал. Борихме се. Също както и сега – само Юго Лорис остана вкъщи. Разбира се, знаем, че ще е трудно. Но ще се борим“, заяви мениджърът на Тотнъм.

Победата като подарък за днешния рожден ден на Жозе Моуриньо. Той е и първият мениджър, вдигнал ФА Къп на новия „Уембли“. Моуриньо го направи с Челси.